Apskats: Stanley Parable

2013. gada 27. oktobris 18.00 Autors: 2 komentāri

sp

Tev ir tikai viena izvēle.

Stenlijs ir bezjēdzīgs ierēdnis ofisā, kas pilda bezjēdzīgas kompānijas vēl mazāk jēdzīgos uzdevumus. Tas ir, līdz vienam neticamam, vienreizējam brīdim viņa dzīvē, kad nožēlojamais ofisa žurka apjauš, ka viņš ir vienīgais cilvēks ēkā. Protams, priekšā nāk grūtības, savādas istabas, viegli sarkastiskā teicēja balss un eleganti skati, bet Stenlija drosmes, pašpārliecinātības un pašaizliedzības pilnais ceļš tiks pārvarēts. Simbolika par mazā cilvēciņa radīto plaisu milzeņa būrī ir skaista, vīrišķu aizkustinājumu uzjundoša un citādi ģeniāla. Jā, Stanley Parable ir mūsu nākotnes eposs.

[ACHTUNG: TE SEKO LIETAS, KAS IR AR VISU KO SAISTĪTAS UN VARBŪT PAŠAM LABĀK SPĒLĒ ATRODAMAS. RESPEKTĪVI, SPOILERI.]

Nu, tas, protams, ir tikai viens ceļš. Tas, kuru varat izvēlēties lielākajā daļā iešanas simulatoru, kas pēc Dear Esther kādu brīdi sērfoja uz pretenciozo spēļmākslas mīlētāju plāno maku satura viļņa. Bez kājām, bez ieročiem, bez sarežģījumiem vai nepieciešamību domāt. Vai pat, ja godīgi, kalna citu, mainstreama spēļu, kur izstrādātāja vīzija ir tik nežēlīgi šaura un lineāra, ka stulbais mietpilsonis – geimeris tiek vests pie rociņas, lai tikai nepalaistu garām kādu kripatiņu autora ģenialitātes. Stanley Parable vēstījums ir tas, ka mūsdienu lineārās spēles ir galīgs sviests un sūds.

Tikai, protams, Stanley Parable pieļauj izvēli, un nereti šī izvēle noved pie bezjēdzības, pie neprātīgi garām cilpām laikā un telpā, pie pasaules salūšanas, un beigās noved pašu teicēju, dizaineri, autoru un parabolas Dievu pie neprāta. Varbūt tomēr izvēle spēlēs nereti ir smieklīgs izstrādātāju instruments, kā spēlētājam dot iedomātu varas izjūtu. Jo reāla izvēle un izpēte varētu novest pie gļuku, tizlu tekstūru atrašanas un vispār, pasarg Dievs, kāda līmeņa nelielu izjāšanu. Tajā brīdī izvēle ir jāizgriež. sp2

Bet kāpēc būtu jāuzticas kaut kādam indie spēļu devam komentēt, kas ir pareizi un nepareizi industrijā? Droši vien viņu pašu māc šīs šaubas, un tāpēc teicējs nereti ir tik nepārliecināts. Kāpēc mēs vispār sekojam tam dundukam Stenlijam, kas labākajā gadījumā spēj atšķirt savu pēcpusi no elkoņa? Kazi, varbūt gan izstrādātājs, gan Stenlijs, gan pats spēlētājs spēlējot ir idiots. Šis apskats arī vispār ir diezgan stulbs. Kāpēc tu viņu turpini lasīt? Vienkārši aizver savu brauzeri un uzspēlē kādu foršu spēli. Tikai ne Stanley Parable. Vai arī to pašu Stanley Parable. Tikpat labi tā derēs.

sp3

Beigu beigās Stanley Parable pamatā ir vienkārši lieliska, absurda komēdija spēles formā. Iespējams, viena no pirmajām, kur pats spēles process apzināti ir komisks un pašironisks. Un, galvenais, ne tajā pusšķelmīgajā, kaitinošajā -paskat-uz-šīm-klišejām veidā, kā to dara Duke Nukem Forever, Deadpool vai Postal 2, bet tiešām smieklīgs ieskats videospēles pamatelementos. Varbūt tā? Ja godīgi, es nezinu. Vai ir vērts spēlēt Stanley Parable? Droši vien.

Apskats: Stanley Parable Reviewed by on . Tev ir tikai viena izvēle. Stenlijs ir bezjēdzīgs ierēdnis ofisā, kas pilda bezjēdzīgas kompānijas vēl mazāk jēdzīgos uzdevumus. Tas ir, līdz vienam neticamam, Tev ir tikai viena izvēle. Stenlijs ir bezjēdzīgs ierēdnis ofisā, kas pilda bezjēdzīgas kompānijas vēl mazāk jēdzīgos uzdevumus. Tas ir, līdz vienam neticamam, Rating: 4

Komentāri (2)

  • kHAN

    Manuprāt viena no šī gada labākajām spēlēm.

  • porno.rezisors

    Spēle tiešām ir lieliska, un ar kārtīgu humora un “maindfaka”(labā nozīmē) devu. Dievināju parodiju par vienu no indie slavenākajām spēlēm.

scroll to top