LevelUp Gada Spēle 2013, I daļa

2013. gada 25. decembris 15.48 Autors: 4 komentāri

goty_13Kamēr Tu grauz piparkūkas pie sava nule kā jauniegūtā datora ekrāna, ielūkojies un ieklausies tajā, ko LevelUp komanda domā par aizgājušo gadu videospēļu jomā. Ir klāt LevelUp Gada Spēles 2013 nominācijas, šoreiz Tevi sagaida divi podkāši, kā arī vesels lērums nomināciju, un pirmā daļa jau ir klāt!

 

LevelUp pirmo Gada Spēles podkāsi vari noklausīties zemāk vai arī lejupielādēt MP3 versijā šeit.

Gada līmeņu dizains:

rayman_legends

Rayman Legends

Varbūt Rayman Legends arī nepiedāvāja ko pavisam jaunu un neredzētu divdimensiju platformeru žanram, taču tā ir spēle, kuras ģenialitāte slēpjas tieši līmeņu dizaina perfektumā. Tie nav tikai vizuāli šedevri, bet arī tik ļoti daudzveidīgi spēles procesa elementu lietojuma ziņā. Iespējams, nedaudz dīvaini, bet patiešām radoši – šāds ir Rayman Legends atrodamo līmeņu duču moto, un tas pierādījies gana efektīgs, lai spēli padarītu jautru vairāku desmitu stundu garumā, ne mirkli negarlaikojot vai neliekot spēlētājam justies tā, it kā spēlētu vienu un to pašu atkal un atkal. Gluži pretēji – Rayman Legends līmeņiem piemīt pārsteidzoši lielisks mainīgums.

Atzinība: Antichamber, DmC: Devil May Cry

Gada spēles tēls:

trever

Trevor Philips (Grand Theft Auto V)

Trevors ir maniaks. Neskatoties uz to, tieši ar viņa raksturu, brutālo leksiku un vispārējo vājprātu, kas piedod Grand Theft Auto V tik ļoti nepieciešamo hiperbolizācijas pakāpi, mēs visticamāk asociēsim Rockstar jaunāko veikumu. Un, jāsaka, ka visai pamatoti, jo Trevors, lai arī absolūti neglīts teju visos cilvēcīgos aspektos, tomēr ir tēls, kurš absolūti un simtprocentīgi iederas Sanandreasas pasaulē – tas, ka viņš šauj stirnas, dzērumā braucot ar traktoru vai ar autobusu notriec simtiem cilvēku Lossantosas ielās kļūst pilnīgi ticami. Taču vislabāk Trevors atklājas tad, kad zēni un meitenes no Rockstar atklāj viņa cilvēcisko pusi (cik nu viņam tādas ir) un rada šajā cilvēkā-vētrā arī kādas emocijas.

Atzinība: Elizabeth (BioShock Infinite), The Toad (The Wolf Among Us Episode I – Faith)

Gada spēles humors:

stanley_parable

The Stanley Parable

Sākot no piedzīvojumu līnijas līdz ļoti svarīgām papardēm – The Stanley Parable dīvainais humors varētu būt arī šīs spēles vislabākā īpašība. Spēle veiksmīgi pasmejas par spēļu izstrādātājiem un viņu tieksmēm taisīt vienveidīgus koridorlīmeņus, par spēļu struktūru un, galu galā, par mūsdienās tik populārajām spēlētāja izvēlēm. Protams, veids, kā humors ticis iesaistīts spēles procesā, arī ir uzteicams.

Atzinība: Saints Row IV, The Wolf Among Us Episode I – Faith

Gada eksistenciālā spēle:

papers_please

Papers, Please

Papers, Please kā spēlei, kurā Tu uzņemies pasu kontroles darbinieka lomu, ietverts pārsteidzoši daudz sociālā un filosofiskā komentāra – par to, kā izdzīvot totalitārā režīmā, par kontroli un tās bezjēdzību, pat par cilvēka dzīvības niecību un mūžīgo atkarību no dažādiem ārējiem un bieži vien nekontrolējamiem faktoriem. Iespējams, tā ir tikai kārtējais amerikāņu mēģinājums izcelt “briesmīgo austrumu totalitārismu” jebšu bijušo PSRS, taču pat tādā gadījumā Papers, Please piedāvā daudz dziļāku un cilvēciskāku skatījumu uz šo problēmu nekā jebkura cita spēle šogad.

Atzinība: BioShock Infinite, The Stanley Parable

Gada spēles mūzika:

bioshock_infinite

BioShock Infinite

Šogad daudzām spēlēm bija patiešām iespaidīgi muzikālie skaņu celiņi, taču no visiem visvairāk izcēlās tieši Irrational Games jaunākais veikums. Kāpēc? Bez patiešām lieliskas oriģinālmūzikas BioShock Infinite piedāvā arī laikmetam pielāgotas populāru 20. gs. klasisko roka un popmūzikas gabalu versijas, piemēram, „Girls Just Wanna Have Fun” un „Everybody Wants to Rule the World”.  BioShock Infinite atmosfēriskuma neatņemama sastāvdaļa ir tieši spēles mūzika – Kolumbija mums atmiņā paliks ne tikai ar tās vizuālo šarmu, bet pavisam noteikti arī ar unikālajām melodijām un muzikālajiem risinājumiem, ko BioShock Infinite pasaule piedāvā.

Atzinība: Don’t Starve, Grand Theft Auto V

Gada balsu ierunāšana spēlē:

gta5

Grand Theft Auto V

Protams, nekāds pārsteigums kā uzvarētāju šajā kategorijā jaunāko Rockstar veikumu ieraudzīt nav. Grand Theft Auto spēles vienmēr bijušas lieliski ierunātas, un runa nav tikai par galvenajiem tēliem. Pat trešā plāna lomas, vienkārši garāmgājēji uz ielas un veikalnieki ir ierunāti profesionāli un ar simtprocentīgu ticamību. To panākt tāda lieluma spēlē kā Grand Theft Auto V jau vien ir apsveicams veikums, pie spēles strādājuši simtiem aktieru, un gala efekts, protams, ir acīmredzams.

Atzinība: The Last of Us, The Wolf Among Us Episode I – Faith

Gada spēle, ko spēlēt dzērumā:

battlefield_4

Battlefield 4 (daudzspēlētāju režīms)

Battlefield 4 piedāvātie daudzspēlētāju plašumi ir jautri tad, kad esi skaidrā. Bet pamatīga deva alkohola tiem piešķir pavisam citu dimensiju. Iedomājies – tavi uzticīgie komandas biedri iekāpj Tevis vadītā helikopterī, kuru Tu bez liekas domāšanas ietriec tuvākajā debesskrāpī, nemaz nerunājot par vājprātīgau mētāšanos ar granātām un tanku ļaunprātīgu izmantošanu. Spēlētāju reakciju vērošana vien garantē neparedzamību un jautrību, it īpaši tad, kad esi malkojis grādīgo.

Atzinība: Assassin’s Creed IV: Black Flag, Grand Theft Auto V

LevelUp Gada Spēle 2013, I daļa Reviewed by on . Kamēr Tu grauz piparkūkas pie sava nule kā jauniegūtā datora ekrāna, ielūkojies un ieklausies tajā, ko LevelUp komanda domā par aizgājušo gadu videospēļu jomā. Kamēr Tu grauz piparkūkas pie sava nule kā jauniegūtā datora ekrāna, ielūkojies un ieklausies tajā, ko LevelUp komanda domā par aizgājušo gadu videospēļu jomā. Rating: 0

Komentāri (4)

 • Putra

  Ko spēlēt dzērumā. 😀 Interesanta nominācija.

 • eddy707

  Hello, my name is Pedro 😀
  Ko Raitis tāds kluss šajā podkāsī?

 • Tas tur

  ātri otro daļu! Rekur vēl pāris nominācijas- Spēles, ko spēlēt ar draugu, ko spēlēt kad mamma skatās, ko spēlēt kad neko labu nevari atļauties, kurš bija interesantākais moments spēlē, kura spēle deva jums visvairāk stundas izklaides neatkārtojot neko.

 • KrowX

  Gada spēles humors bija jāuzvar Deadpool , bez variantiem.

scroll to top