LevelUp Gada Spēle 2013, II daļa

2013. gada 29. decembris 23.50 Autors: 4 komentāri

levelupOtrais, bet tomēr ne pēdējais šā gada LevelUp Gada Spēles izdevums ir klāt. Jā – mēs kļuvām radošāki un izdomājām pavisam jaunas nominācijas, kā rezultātā sasniedzām nepieciešamo skaitu, lai atkal iedalītu Gada Spēli trīs daļās. Šodien par spēļu pasaulēm, sižetiem, frizūrām, arī katastrofām.

LevelUp otro Gada Spēles podkāsi vari noklausīties zemāk vai arī lejupielādēt MP3 versijā šeit.

Gada spēles pasaule:

brothers

Brothers: A Tale of Two Sons

skatoties uz to, cik ļoti izbaudījām teju it visu, ko sniedza Kolumbija un to, cik absolūti apburoša bija Los Santos, vimpeli par gada labāko spēles pasauli, bez liekiem pārmetumiem un sevis šaustīšanas, piešķīrām Brothers: A Tale of Two Sons. Pasakaina, šķiet, būtu labākais apzīmējums, ko piedēvēt Brothers pasaulei. No pirmās līdz pēdējai minūtei spēlētāja acīm paveras izcili realizēta, gleznaina, koša, kontrastaina, dzīvības un grandiozu ainavu pilna vide, kura uzbur vienreizējus klasiskas pasakas ilustrāciju motīvus. Turklāt, ņemot vērā absolūto dialogu neesamību, spēles pasaule ir primārais veids, kā Brothers sniedz savu emocionālo vēstījumu un dara to lieliski. Līdzīgi ir arī ar spēles procesu, kurš, kaut arī regulāri iepin platformeru un puzļu elementus, lielākoties balstās uz apkārtējās vides izpēti, kura slēpj nevienu vien pārsteigumu – būtu tā milzu bruņurupuču māte, kurai palīdzēt atgriezt tās noklīdušos bērnus vai skumju mākts vīrs uz pašnāvības sliekšņa.

Atzinība: BioShock Infinite, Grand Theft Auto V

Gada frizūra:

elizabeth

Elizabetes mainīgā frizūra (BioShock Infinite)

Mūsdienu vizuālajā laikmetā šika frizūra arī ir svarīga, un kāpēc gan tad nepieminēt Bioshock Infinite, kur tai ir arī simboliska nozīme. Nav te runa par to, ka Elizabetes matu izkārtojums būtu ļoti glīts (un tas tāds ir), bet gan to, kā tā izmaiņas atzīmē svarīgu emocionālo punktu spēlē. Matu nogriešanai ir senas tradīcijas apzīmēt aiziešanu no iepriekšējā dzīvesveida un pāriešanu jaunā, neatkarīgā, varbūt arī bīstamā ceļojumā. Un Elizabetei pavisam noteikti šī simboliskā nozīme ir ļoti piemērota, dodot nelielai frizūras izmaiņai lielu nozīmi spēles kontekstā.

Atzinība: Dantes bībermati (DmC: Devil May Cry), Galvenā varoņa varenā cirta (Don’t Starve)

Raitis piedāvā…Gada šķēržamspēle:

metalgear

Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Rising: Revengeance uzvaru gada šķēržamspēles kategorijā nodrošina tās lieliskā cīņu sistēma, kas ir intuitīva, atsaucīga un ļoti atalgojoša – ir maz lielāku baudu par kiborgu pāršķelšanu uz pusēm, iegūstot viņu Zandacu. Spēle ir diezgan īsa, taču to iziet atkal un atkal iedrošina punktu sistēma, atmiņā paliekošās bosu cīņas un kopumā trakais sižets, ko sarakstījis Metal Gear Solid sērijas tēvs. Uz citu žanra pārstāvju fona MGRR izceļ arī tās MGS iedvesmotie lavīšanās elementi.

Atzinība: DmC: Devil May Cry, Shadow Warrior

Gada sižets:

bioshock

BioShock Infinite

Vienā no visspraigākajām kategorijām konkrētu uzvarētāju izvēlēties nebija tas vieglākais darbs, taču tieši BioShock Infinite šogad pārsteidza ar tematiski visdziļāko sižeta līniju. Jaunais BioShock rada utopiju un pamazām, pakāpeniski atklāj tajā valdošo nežēlību, verdzību un vardarbību. Turklāt tas viss ievīts pasakai līdzīgā stāsta struktūrā, kas patīkami iederas vizuāli krāšņajā un daudzpusīgajā Kolumbijas spēles pasaulē. Par BioShock sižetu var runāt daudz un vēl vairāk, taču spēle ar tādu mistisku parādību kā, piemēram,  paralēlo visumu pastāvēšanu patiesībā akcentē visnotaļ cilvēciskas vērtības un runā par vēl joprojām aktuālām sociālām un politiskām tēmām, nemaz nerunājot par krāšņo tēlu galeriju ar Elizabeti priekšgalā.

Atzinība: Grand Theft Auto V, The Last of Us

Gada industrijas katastrofa:

xboner

Xbox One PR kampaņa

Lieki teikt, ka Xbox One konsoles reputācija tika sabojāta jau teju līdz ar tās eksistences paziņošanu plašākai sabiedrībai. Vispirms tika izziņots, ka Xbox One būs obligāti nepieciešams interneta pieslēgums, Kinect lietojums un vēl vesels lērums ar DRM saistītu pasākumu, vēlāk sekoja cenas izziņošana un ņirgāšanās no Sony pārstāvju puses, bet pēc tam visi iepriekšminētie solījumi par konsoles tehnisko pusi tika pakāpeniski atcelti, lai pielāgotos PlayStation 4. Vienā vārdā sakot – sviests. Šī pamatīgā publikas mulsināšana garantēja neslavu Microsoft jaunākajai konsolei jau pirms tās iznākšanas apritē, tāpēc arī atzīstama par gada pamatīgāko katastrofu spēļu industrijā.

“Atzinība”: Aliens: Colonial Marines, Fila Fiša ardievas spēļu industrijai

LevelUp Gada Spēle 2013, II daļa Reviewed by on . Otrais, bet tomēr ne pēdējais šā gada LevelUp Gada Spēles izdevums ir klāt. Jā - mēs kļuvām radošāki un izdomājām pavisam jaunas nominācijas, kā rezultātā sasni Otrais, bet tomēr ne pēdējais šā gada LevelUp Gada Spēles izdevums ir klāt. Jā - mēs kļuvām radošāki un izdomājām pavisam jaunas nominācijas, kā rezultātā sasni Rating: 0

Komentāri (4)

 • Gundars

  Good job 😉

 • Tas tur

  Lieliski! *atsauce uz stulbo līvu akvaparka reklāmu?*

 • Tas tur

  Vajag vēl nominācijas arī par gada lieliskāko atsauci.

 • Oskars

  Dāvi, iesaku iziet The Last of Us līdz galam, jo tur bija viena jauka, patīkama vieta, kas aizskustinātu jebkuru indivīdu, par spīti tam, ka spēle ir ļoti nopietna, drūma un brutāla…. Protams, ir vēl daži labi asa sižeta brīži.

  Vēl vēlos piebilst ,ka, pat tad, kad Tev spēle nepatīk vai vienkārši to neizej līdz galam, varam palaist garām jaukus, neaizmirstamus un episkus momentus :), kurus ir vērts piedzīvot!

scroll to top