LevelUp Gada Spēle 2014

2014. gada 29. decembris 9.31 Autors: 1 komentārs

levelup1Kā jau katru gadu, arī 2014. gadā LevelUp Gada Spēle turpina regresēt. Neviens neko nav spēlējis, un tomēr – tradīcijai jāturpinās par spīti visam. Tāpēc mēs sagrābstījām kaut kādas nominācijas un izvēlējāmies, mūsuprāt, puslīdz pienācīgus uzvarētājus. Vai kaut kā tā.

Ja nu Tev interesē noklausīties tās dzēruma hronikas, kurās Dāvis, Raitis, Svens un Videuss nonāca pie tālāk lasāmajiem slēdzieniem, spied šeit un nonāksi pie LevelUp Gada Spēles 2014 podkāša, visbrīnišķīgākā podkāša pasaulē. Un tagad…pie lietas:

Gada vizuālais izpildījums

wolf_among_us

The Wolf Among Us

Varbūt tas tāpēc, ka tā ir vairāk interaktīva filma nekā spēle, taču Telltale Games epizodiskā sērija The Wolf Among Us izceļas ar interesantu tēlu dizainu, savdabīgiem interjeriem un patiešām acis priecējošu vizuālo noformējumu kopumā. Te film noir estētika saplūst ar Telltale ierasto komiksu stilistiku, un rezultāts ir vairāk nekā efektīgs. Turklāt The Wolf Among Us ir skaista uz visām platformām un nemaz nepieprasa jaunākos dzelžus, lai baudītu vizuāli interesantu piedzīvojumu.

Atzinība: Grand Theft Auto V (jaunās paaudzes konsoļu versija), The Vanishing of Ethan Carter

Gada epizodiskā spēle

wolf_among_us_2

The Wolf Among Us

Nomināciju tikpat labi varējām nosaukt “Labākā Telltale spēle”, tomēr epizodiskās, vairāk ap naratīvu nekā ap kaut kādu mehānisku spēles procesu balstītās video spēles kļūst arvien populārākas, labākas un interesantākas, varbūt tāpēc, ka atšķirībā no lielākās daļas tradicionālo spēļu produktu, tās piedāvā kvalitatīvus un labi pastāstītus stāstus. The Wolf Among Us noteikti ir viena no tādām spēlēm – šis detektīvs astoņdesmito gadu vidē, kuru apdzīvo pasaku tēli dažādās konotācijās, lai arī savas epizodiskās dabas dēļ ir ne vienmēr līdzvērtīgi lielisks, tomēr tas ir tik patīkami dīvains, savā ziņā pat piemīlīgs un ar ļoti patīkamu, melnu humora izjūtu apveltīts naratīvs. Varētu gribēties vairāk spēlētāja izvēļu ietekmes uz kopējo stāstu, varētu gribēties vairāk iespēju izpētīt šo fascinējošo pasauli, tomēr The Wolf Among Us visu piecu sēriju garumā notur ne tikai uzmanību, bet arī dziļu interesi par uz ekrāna notiekošo.

Atzinība: The Walking Dead: Season 2

Gada neredzamo sienu lietojums

watch_dogs

Watch Dogs

Neredzamo sienu ieviešana atvērtās pasaules spēlēs, lai ierobežotu spēlētāja pārvietošanos pa vidi, noteikti ir viens no visslinkākajiem paņēmieniem, kā noteikt spēles telpu. Tomēr Ubisoft turpina mūs pārsteigt ar kārtējo konģeniālo neredzamo sienu implementāciju, šoreiz spēlē ar bezgala lielu potenciālu un minimālu tā īstenošanu – Watch Dogs. Kā tas izskatās? Palūkojieties paši!

Atzinība: Murdered: Soul Suspect

Gada sadirstā spēle

bug_unity

 Assassin’s Creed Unity

Nepagāja pat viena nominācija, un atkal mūsu uzvarētājs ir Ubisoft veidota spēle. Assassin’s Creed Unity piedāvāja burvīgu spēles pasauli un Parīze bija tā virtuālā pilsēta, kurā Ubisoft bija potenciāls izveidot līdz šim labāko spēli franšīzē. Bet nē. Tā vietā mēs saņemam bagfestu, kurš lielākoties ir kaitinošs, bet dažbrīd – uzjautrinošs. Nenopulēts spēles process, visādas dīvainības, britu akcents franču varoņiem un visādas citādas vienkārši absurdas, bet lielākoties tehnisku paviršību izraisītas detaļas, padara Unity par gada sadirsto spēli.

Atzinība: Driveclub, Watch Dogs

Gada spēles pasaule

unity

Assassin’s Creed Unity

Ubisoft tēmē uz tītaru. Lai arī Assassin’s Creed Unity nenoliedzami bija gada sadirstākā spēle, tās virtuālā pasaule bija šogad iespaidīgākā. Tad, kad tā strādāja un funkcionēja, protams. Virtuālā Parīze ir acīm tīkama un līdz šim plašākā, daudzveidīgām ēkām bagātākā Assassin’s Creed pilsēta, turklāt dzīvīgumu spēles videi nodrošina tas, kā spēles izstrādātāji pilsētā visai organiski iestrādājuši patiešām lielus cilvēku pūļus.

Atzinība: Grand Theft Auto V (jaunās paaudzes konsoļu versija), The Wolf Among Us

Gada sižets

valiant hearts

Valiant Hearts: The Great War

Jā…atkal Ubisoft. Nē, nopietni, tas ir pavisam neapzināti, to, ka 80% no mūsu Gada Spēles nominantiem sastāda franču izdevēja spēles, atklājām tikai tagad, veidojot šo rakstu. Valiant Hearts pārsteidza ne tikai ar savdabīgo formu, kā pastāstīts stāsts, bet arī ar ļoti cilvēcisko pieeju spēles tematikai. Valiant Hearts būtiski iztrūkst tradicionālās Holivudas pieejas kara atklāsmē, tā vietā franču izstrādātāji izvēlējušies pastāstīt dažādu tautību cilvēku likteņstāstus, kurus visus vienu Pirmā pasaules kara fronte. Patiesi, emocionāli un strukturāli interesanti.

Atzinība: Danganronpa: Trigger Happy Havoc, The Wolf Among Us

Gada spēle, ko spēlēt dzērumā

dontstarve_together

Don’t Starve Together

Alkohols un kopīgi centieni nogalināt servera īpašnieku paša spēlē ir burvīga kombinācija. Basta.

Atzinība: Call of Duty: Advanced Warfare, Far Cry 4

LevelUp Gada Spēle 2014

rebirth

The Binding of Isaac: Rebirth

Rezumējot visas iepriekšējās nominācijas, ir skaidrs, kāds gads video spēļu industrijā šis ir bijis LevelUp komandas biedriem. Un tomēr – aptuveni pusminūtes laikā nonācām pie vienošanās, ka šī gada veiksmīgākā spēle bijusi Edmunda Makmilena meistardarbs The Binding of Isaac: Rebirth, kas sešpadsmit bitu estētikā piedāvā neizmirstami radošu ceļojumu pa bezapziņas dzīlēm. Tehniski lieliski nostrādāta, sarežģīta, ar kreatīvu līmeņu dizainu un, kas ir pats galvenais, spēlējama atkal un atkal, un tieši tāpēc The Binding of Isaac ir LevelUp Gada Spēle 2014. Tagad tā padomājot, spēle estētiski pilnībā kontrastē pērnā gada uzvarētājam Brothers…diez ko tas par mums liecina.

Atzinība: Danganronpa: Trigger Happy Havoc, Grand Theft Auto V (jaunās paaudzes konsoļu versija), The Wolf Among Us.

LevelUp Gada Spēle 2014 Reviewed by on . Kā jau katru gadu, arī 2014. gadā LevelUp Gada Spēle turpina regresēt. Neviens neko nav spēlējis, un tomēr - tradīcijai jāturpinās par spīti visam. Tāpēc mēs sa Kā jau katru gadu, arī 2014. gadā LevelUp Gada Spēle turpina regresēt. Neviens neko nav spēlējis, un tomēr - tradīcijai jāturpinās par spīti visam. Tāpēc mēs sa Rating: 0

Komentāri (1)

  • Garais

    Neesat vienīgie, šā gada spēli arī neesmu nevienu spēlējis. Laikam tāds gads.. varbūt laika trūkums, bet varbūt dzīve piespiež pakēpiniski ielekt realitātē :D. Lai nu kā, prieks, ka levelup vēl priecē mūs ar rakstiem, podkāšiem, utt :)

    Tagad tiešām būs jāiemēģina tā spēle, ja jau levelup to atzina par Gada Spēli!

scroll to top