Matīsa 2014. gada TOP 4

2015. gada 2. janvāris 21.54 Autors: Komentāri ir izslēgtiMatīsa 2014. gada TOP 4

2015

Sakasīju četras spēles. Ķeramies pie lietas. 

 4. Tropico 5

tropico_5

Labsirdīgas bārdas un cēli nodomi – tas raksturīgs harizmātiskajiem banānu republikas diktatoriem jaunākajā Tropico spēlē, kura bez šaubām ir sērijā spēcīgākā kopš pašiem pirmsākumiem. Noticis ir teju neiespējamais, un Kalypso Media ar trešo piegājienu ir izdevies reproducēt pirmās spēles garu un iesaistīt to nedaudz citādākā scenārijā. Dažādās ēras un to piedāvātās iespējas ļauj izvairīties no Tropico spēlēm agrāk raksturīgās vienveidības, vairo dažādību spēlētājam piedāvāto stratēģisko izvēļu klāstā un visbeidzot arī rada progresa klātesamību visas spēles gaitā. Protams, ar Tropico 5 man saistās pamatīga nostaļģija, taču arī pati par sevi spēle ir ļoti, ļoti laba, nemaz nerunājot par vienmēr patīkamajiem karību un latīņamerikāņu ritmiem, kas skan komunisma virtuālo ceļamkrānu fonā. Piemīlīgi.

3. The Wolf Among Us

wolf

Kārtējā burvīgā epizodisko spēļu sērija no Telltale, un līdz šim interesantākais spēles visums, ar kuru viņu sērijveida piedzīvojumos nācies saskarties. Tēli ir ticami, daudzveidīgi, taču nekad nezaudē sev raksturīgo pasaku tēla iekšējo imidžu. Jā, The Wolf Among Us sižets reti kad bija perfekts (šai ziņā Telltale nedaudz noslinkojuši), trūka arī vienmēr vēlamā spēles procesa, kas bieži tika aizstāts ar spēlētāja izvēlēm animētās ainās, tomēr The Wolf Among Us vienmēr pievilcīgā estētika un baudāmā spēles pasaule noturēja manu uzmanību līdz pat Bigbija Vulfa izmeklēšanas beigām.

2. Call of Duty: Advanced Warfare

cod

Vispār jau es nebiju domājis, ka vēl kāda Call of Duty spēle kopš (laikam) Modern Warfare 2 laikiem ierindosies starp manām gada mīļākajām. Godīgi sakot, es pat nebiju plānojis spēlēt šā gada izstrādājumu, gluži vienkārši tīkamas cenas un labu atsauksmju rezultātā izlēmu tomēr iegādāties jaunāko Sledgehammer veikumu. Pārsteidzoši, bet tieši kampaņa – vislabākā kopš senseniem laikiem šai sērijā – ir tā, kas man tik ļoti palikusi atmiņā. Ne ar kauju reālistiskumu (tāda nav) vai ar ticamu sižetu un tēlu attīstību (tas viss ir smieklīgs), bet gan ar tik ļoti baudāmo vispārējo vājprātu, kas tajā valda. Advanced Warfare noteikti ir Maikla Beja mīļākā spēle – tā ir sešarpus stundu sprādzienu orģija, kas bieži (apzināti vai neapzināt) kļūst par pašparodiju, un tāpēc, ja varēsiet nolikt sānis visus iepriekšējos priekšstatus par to, kādai vajadzētu būt Call of Duty spēlei, to patiešām izbaudīsiet. Ā, un tad vēl ir Kevins Speisijs kā korporatīvs Saurons. Tas viss ir tik pasakaini stulbi un mūsdienās ļoti nodrāztajam pirmās personas šūtera žanram atbilstoši.

1. The Binding of Isaac: Rebirth

rebirth

Par šo spēli jau tik, tik daudz runāts, ka diez vai ko jaunu pateikšu. Laikam vislielākais prieks man ir par to, ka The Binding of Isaac: Rebirth ir ģeniāla dīvānspēle. Tas ir, to ir absolūti jautri (un vēlams) spēlēt kopā ar draugiem, kas atrodas ar tevi vienā istabā. Tieši vazāšanās pa neskaitāmajiem Īzaka bezapziņas labirintiem bija tas spēles process, kuru šogad izbaudīju visvairāk. Varbūt vienīgais spēles potenciālais klupšanas akmens ir tāds, ka tā ar laiku kļūs apnicīga, tomēr jau pamata versijā Makmilena kungs ir iestrādājis gana daudz veidu, kā un ar ko izbaudīt The Binding of Isaac: Rebirth. Tikai laiks rādīs, vai spēle būs noturīga šai ziņā, bet pagaidām tā ir viena no inovatīvākajām un labākajām spēlēm visai ilgā laikposmā.

Matīsa 2014. gada TOP 4 Reviewed by on . Sakasīju četras spēles. Ķeramies pie lietas.   4. Tropico 5 Labsirdīgas bārdas un cēli nodomi - tas raksturīgs harizmātiskajiem banānu republikas diktatoriem ja Sakasīju četras spēles. Ķeramies pie lietas.   4. Tropico 5 Labsirdīgas bārdas un cēli nodomi - tas raksturīgs harizmātiskajiem banānu republikas diktatoriem ja Rating: 0
scroll to top