Apskats: Resident Evil Revelations 2 – 1. epizode

2015. gada 2. marts 9.02 Autors: 2 komentāri

rerev_logo

Jaunākās Resident Evil spēles pirmās epizodes Penal Colony recenzija.

Apskatītā versija: Windows

Resident Evil Revelations sākotnēji iznāca 2012. gadā kā Nintendo 3DS ekskluzīvs. Spēle toreiz izcēlās baisās atmosfēras un labirintam līdzīgās norises vietas dēļ (šie elementi kādu laiku RE seriālā bija pazuduši). Daudzi pat teica, ka Revelations atgriežas pie RE pirmsākumiem, un slavēja jauno Raid Mode režīmu. Īsāk sakot, atsauksmes par spēli bija ļoti labas. Trīs gadus vēlāk ir iznācis turpinājums, taču interesanti, ka ne uz 3DS.

Līdzīgi kā pirmās Revelations stāsts, arī tās turpinājums ir sadalīts epizodēs, kurās tiek mainīti spēlējamie tēli, laiks un norises vieta. Iepriekšējā daļā tas tika darīts, lai sižetu pielāgotu 15 minūšu gariem spēlēšanas seansiem sabiedriskajā transportā vai tualetē, turpretī Revelations 2 tiek pasniegta kā epizodiskā spēle, kas ir sagriezta četros lielākos gabalos. Raksta tapšanas brīdī ir pieejama tikai pirmā daļa, kas Steam veikalā maksā €5,99 (var nopirkt arī Season Pass par €24,99, kas ietver visas četras un arī 2 papildu epizodes). Katrai nākamajai daļai ir paredzēts iznākt ar nedēļas intervālu.

Cietuma draudzīgie iemītnieki

Cietuma draudzīgie iemītnieki

Revelations 2 sižets sākas ar pagaru ievada video, pēc kura RE sērijas piekritējiem zināmā Klēra Redfīlda (Claire Redfield) un jaunpienācēja Moira Bērtone (Moira Burton) pamostas cietumā un kur viņām ap roku ir apvilktas savādas aproces. Protams, Horror žanra labākajās tradīcijās pāraudzināšanas iestāde ir pilna mutācijas sakropļotu radījumu, kuriem ir tieksme nodarīt pāri cilvēkiem. Tā nu abas dāmas dodas noskaidrot, kas noticis un kāpēc viņas ir nokļuvušas tādā situācijā. Epizodes otrajā pusē stāsta priekšplānā ir Berijs Bērtons (Barry Burton) un kāda noslēpumaina jauna meitene vārdā Natālija (Natalia).

Par sižetu pagaidām secinājumus rakstīt nevar, jo vēl nav iznākušas visas daļas, taču no līdz šim redzētā un dzirdētā var teikt, ka Revelations 2 ir krietni pieticīgāka par iepriekšējo numurēto RE spēli un varbūt pat pirmo Revelations. Nav milzīgu sprādzienu un piecstāvu mājas augstuma bosu ar desmit strutainiem burbuļiem uz katras ekstremitātes, kas, šķiet, ir tapuši par RE normu. Šī daļa ir daudz mierīgāka. Tēlu sarunas nav kļuvušas ievērojami dabīgākas, vēl aizvien tiek izmantoti banāli tēlu arhetipi, piemēram, dumpinieciska tīne ar noslieci rupji lamāties, bet viss kopumā strādā labi, un ir pat zināms šarms (kā jau japāņu spēlēm, kas mēģina izpatikt globālai auditorijai, bet pārcenšas). Stāsts ir gana aizraujošs, lai gribētos redzēt, kas notiks tālāk.

Revelations 2 spēles process pamatos ir tāds pats kā RE5 un vēlākās daļās – skraidām apkārt ar skatu no trešās personas, tēmējam un šaujam ar skatu no pleca. Vadība ir ļoti ērta un saprotama. Pretinieki ir dažāda veida, dažiem tipiem ir vājie punkti, kas jāņem vērā, lai efektīvi tos neitralizētu ar minimālu ložu skaitu. Diemžēl ļoti bieži ir redzami tie paši ienaidnieku modeļi – visi vienādi apģērbti, bez jebkādām variācijām –, tomēr nevarētu teikt, ka apšaudes apnīk, jo briesmoņu iznīcināšanai ir nepieciešama veiklība un šaudīšanās nav pārāk daudz.

Lielākoties var brīvi pārslēgties starp galvenajiem varoņiem

Lielākoties var brīvi pārslēgties starp galvenajiem varoņiem

Vairums RE daļu kopš RE5 ir kooperatīvās spēles, proti, tās var spēlēt līdz diviem cilvēkiem vienlaikus, katram vadot savu tēlu. Konsoļu versijās to iespējams darīt, dalot ekrānu divās daļās, bet diemžēl ne Windows variantā (vismaz ne oficiāli). Ne mazāk nesaprotams ir Capcom lēmums neiekļaut interneta saspēles iespēju. Co-op šajā RE daļā ir svarīga lieta, jo lietotājam ik pa laikam ir jāpārslēdzas starp abiem tēliem vienkāršu mīklu atrisināšanai. Tikai viens no viņiem var šaut, bet otram ir neatsveramas prasmes, piemēram, spēja izlīst pa šaurām spraugām, kā arī noderīgas spējas, piemēram, pretinieku apžilbināšana ar lukturi vai māka saskatīt to aprises un vājos punktus cauri sienām.

Ir lieliski, kad abi varoņi strādā kā komanda. Diemžēl, mākslīgā intelekta vadīti, kompanjoni reti kad ir noderīgi. Pārslēdzoties uz sekundāro tēlu, primārais, kurš var šaut, to nedara, kaut arī tajā brīdī uzbrūk vairāki pretinieki. Kā izrādās, par spēles valūtu ir jāiegādājas īpaša prasme, kas datoru “iemāca” pareizi rīkoties šādās situācijās, proti, šaut, kamēr spēlētājs ir pārslēdzies uz mazāk aizsargāto būtni, tomēr arī te ir ierobežojumi. Kopumā saspēles iespējas Revelations 2 sižeta režīmā ir ļoti interesantas, taču to pilnvērtīgai lietošanai nāksies vai nu dalīt ekrānu divos taisnstūros, vai arī lejupielādēt entuziastu radītas modifikācijas PC versijas gadījumā.

Kad stundas vai divu laikā ir izietas abas pirmajā epizodē iekļautās sižeta nodaļas, loģisks nākamais solis ir ķerties klāt Raid Mode, kas daudziem varētu likties krietni saistošāks. Šis režīms ir izaudzis no klasiskā Mercenaries, taču neatlaidīgu pretinieku uzbrukumu viļņu un punktu krāšanas vietā ir īsi uzdevumi un RPG elementi. Katra misija norit atšķirīgā līmenī vai arēnā (lielākā daļa no tām ir balstītas uz RE6 redzētajām), un ir doti dažādi nosacījumi, kas jāizpilda. Parasti mērķis ir nogalināt lielāko daļu apkārtnē esošo briesmoņu, un papildus mēdz būt arī taimeris vai bāze, kas jāaizsargā.

Raid Mode brīvi aizņemas telpas no RE6

Raid Mode brīvi aizņemas telpas no RE6

Lomu spēles elementi Raid Mode izpaužas kā pieredzes punktu krāšana un līmeņa celšana, jaunu prasmju, ieroču iegāde un uzlabošana, kā arī dzīvības stabiņi virs briesmoņu galvām. Kaut arī nekāda naratīva nav, misijas norāda uz vismaz simbolisku attīstību – prasības pret spēlētāju pieaug, parādās arvien spēcīgāki pretinieki un interesantākas norises vietas. Pirmā epizode ietver 18 šādus uzdevumus trīs grūtības pakāpēs, tā ka spēlēsiet vēl ilgi pēc tam, kad Revelations 2 nelielais sižeta fragments būs iziets. Pagaidām tas nav pieejams, taču tiek solīts, ka pēc ceturtās epizodes laišanas klajā būs arī tiešsaistes Co-op režīms, kas paredzēts īpaši Raid Mode.

Noslēgumā jāmin Revelations 2 tehniskās problēmas. Windows versijai ir vēl lielāka liksta par solītā kooperatīvā režīma trūkumu – rakstīšanas brīdī svaigākais atjauninājums manāmi pasliktināja spēles ātrdarbību. Pirms tā spēle darbojās ar izciliem 60 kadriem sekundē uz augstākajiem iestatījumiem, bet pēc ielāpa kadru skaits vietām nokrīt pat zem 30 (tas notiek datoram ar video karti, kas maksā gandrīz tikpat, cik PlayStation 4 konsole). Arī PS4 versijai ir līdzīgas kaites. Varam tikai cerēt, ka Capcom pārkāps savam ego, atzīs problēmas un tās salabos.

Pagaidām secinājumus par Resident Evil: Revelations 2 izdarīt nevaram, kamēr nav iznākušas visas epizodes, taču pirmajā fragmentā redzētais ir gana labs, lai gribētos gaidīt nākamo stāsta gabalu. Gadu gaitā noslīpētais moderno RE spēles process ir papildināts ar nedaudz citādāku Co-op elementu – žēl tikai, ka mākslīgā intelekta rīcībā biedri prot tikai vilkties aiz muguras, bet saspēles ar citiem cilvēkiem iespējas ir stipri ierobežotas. Raid Mode režīms jau atkal neliek vilties un pirmajai epizodei ir satura ziņā ļoti apjomīgs. Pēc 18. marta redzēsim, vai Capcom būs izveidojuši kārtējo klasiku vai atkal – smagi izgāzušies.

rerev2_kaste

Nosaukums: Resident Evil Revelations 2 Episode One: Penal Colony
Platformas: Windows, PS4, Xbox One, PS3, X360, iespējams, vēlāk arī Vita
Žanrs: Action-Adventure
Izstrādātājs: CAPCOM Co., Ltd.
Izdevējs: CAPCOM Co., Ltd.
Iznākšanas datums: 24.02.2015.

Apskats: Resident Evil Revelations 2 – 1. epizode Reviewed by on . Jaunākās Resident Evil spēles pirmās epizodes Penal Colony recenzija. Apskatītā versija: Windows Resident Evil Revelations sākotnēji iznāca 2012. gadā kā Ninten Jaunākās Resident Evil spēles pirmās epizodes Penal Colony recenzija. Apskatītā versija: Windows Resident Evil Revelations sākotnēji iznāca 2012. gadā kā Ninten Rating: 0

Komentāri (2)

  • Tas_tur

    Paldies par apskatu!

  • Leox

    Iesaku jums šo saitu https://www.g2a.com/r/wolveriot ja jūs pērkat spēles internetā. Spēles var iegādāties lētāk nekā citur.

scroll to top