Apskats: Grand Theft Auto V (PC)

2015. gada 17. aprīlis 15.58 Autors: 11 komentāri

GTA V logo

Ir bijis jāgaida vairāk nekā pusotrs gads, jāpiedzīvo neskaitāmi pārcelti iznākšanas datumi, jāsaņem uzlabota spēles versija jaunajām konsolēm, taču beidzot tas ir noticis – Grand Theft Auto V ir pieejama arī Windows lietotājiem. Pacietība ir atmaksājusies.

Izstrādātājam Rockstar North acīmredzami PC nav prioritāte. Ir vairākas augsta ranga spēles, kas personālajos datoros tā arī nekad nav parādījušās, piemēram, Midnight Club: Los Angeles un Red Dead Redemption, un arī tādas, kas atnākušas novēloti un ir slikti optimizētas, piemēram, GTA IV un L.A. Noire. Ņemot vērā seriāla popularitāti, lielākā daļa gribētāju, visticamāk, jau labu laiku iepriekš ir izgājuši GTA V uz iepriekšējās paaudzes konsolēm vai pat iegādājušies kādu no jaunajām melnajām kastītēm, lai to izdarītu (jūtu līdzi). Žēl, ka bijis jāgaida tik ilgi, jo PC versija viennozīmīgi ir labākais veids, kā izbaudīt visu slavēto noziedznieka simulatoru.

Protams, labākās versijas titulu var piešķirt tikai PC portam, kas ir lieliski optimizēts. Šajā jomā GTA V nepieviļ – lai iegūtu PlayStation 4 līmeņa grafisko kvalitāti Full HD izšķirtspējā, turklāt vēl ar 60 kadriem sekundē (nevis 30), pietiek ar datoru, ko var uzbūvēt par konsoles cenu. Nav slikti, ņemot vērā vēl visas pārējās datora priekšrocības. Divreiz augstāks “freimreits” nozīmē krietni atsaucīgāku vadību un plūstošāku attēlu, tāpēc pie konsoļu versijām diez vai vēlēsieties atgriezties.

gta-v-02Kā jau mūsdienās pierasts, arī GTA V PC versijai ir lielākas un mazākas tehniskās problēmas, bet tās neskar visus. Raksta autoram ir sanācis redzēt tikai sīkas, gandrīz nemanāmas grafiskās kļūmes, tāpēc pirmās 15 spēles stundas ir pavadītas bez galvassāpēm. Lielākās pretenzijas ir pret milzīgo 59 gigabaitu lejupielādi un ilgajām pauzēm starp mačiem Grand Theft Auto Online režīmā. Nepatīkami arī, ka, lai spēlētu GTA V, kaut vai tikai stāsta režīmu, ir nepieciešams reģistrēties Rockstar Games Social Club (kārtējais lietotājvārds un parole, ko atcerēties). Katra spēles kopija tiek piesaistīta vienam kontam. Nav nekādas integrācijas ar Steam lietotājvārdiem – ja redzat, ka divi draugi spēlē GTA V, jūs viņiem pievienoties ar ierastajām metodēm nevarat, nepieciešams uzzināt to Rockstar Games Social Club vārdus un tur viņus pievienot draugu sarakstam.

Runājot par Grand Theft Auto V kopumā, ir grūti pateikt ko tādu, kas jau nebūtu sacīts simtiem reižu iepriekš. Tie, kas nav pazīstami ar seriālu vai tā jaunāko daļu, var noskatīties vecās konsoļu paaudzes versijas apskatu. Šī ir GTA daļa, kas atbilst visiem tagadējiem standartiem ne tikai tehniski, bet arī saturiski, piedāvājot satīrisku interpretāciju par mūsdienu sabiedrību. Spēles zvaigzne ir tās apjomīgā, daudzveidīgā, ambiciozā un dzīvā pasaule, kas sevī ievelk ikvienu, kam ir alkas pēc pilnīgas brīvības (kuras, godīgi sakot, mums ikdienā nav). Ir viegli aizspēlēties līdz vēlām nakts stundām vai attapties, ka pēc 15 minūtēm jābūt savā skumjajā darbā vergot kādam citam, mainot laiku pret naudu. GTA V ir gandrīz kā divi atsevišķi produkti vienā, apvienojot aizraujošu vienspēlētāja stāstu un neparedzamu Online daļu.

Ja sižets ir pašu izstrādātāju rūpīgi izgrebts un noslīpēts, tad tiešsaistes režīms kvalitātes ziņā ir visai nekonsekvents, jo Rockstar izstrādātais saturs (bieži ar ierunātiem dialogiem un starpainām) mijas ar lietotāju veidotiem uzdevumiem. Ir, piemēram, desmitiem dažādu ielu sacīkšu, bet dažās ik pēc simt metriem ir salikti tramplīni un barikādes, kuras kaut ko baudāmu pārvērš par pilnīgu anarhiju. Daudz patīkamākas ir dažādas deathmatch variācijas, piemēram, Last Team Standing. Tehniski nekādu sūdzību nav, jo pat ar salīdzinoši pieticīgu 20 Mb/s interneta savienojumu viss strādā gludi.

gta-v-01Pirms apskatām PC versijas jaunievedumus, jāatceras, ka pagājušogad iznāca uzlabota GTA V versija Xbox One un PS4 konsolēm. Tā paaugstināja pasaules detalizācijas pakāpi, ieviesa pirmās personas skata režīmu, paplašināja faunas un floras klāstu, kā arī pievienoja jaunas radiostacijas un citu saturu. Savā ziņā ir labi, ka PC versija tika vairākas reizes atcelta, jo iegūstam visus iepriekšējos uzlabojumus. Visievērojamākais no tiem ir pirmās personas skats. Tas attiecas gan uz pārvietošanos kājām, gan braukšanu. Staigājot apkārt ar šādu kameras skatu, var tuvāk aplūkot dažādas nianses, kā arī šaudīties gandrīz kā FPS spēlēs, turpretī braucot var labāk iejusties vadītāja ādā, kā arī redzēt tahometru, spidometru un dažādus indikatorus. Tas gan nenozīmē, ka viss ir kārtībā: apšaudēs, caur varoņa acīm veroties, aizsegu lietot ir problemātiski; braucot varam skaidri redzēt, cik absurdi strādā spēles automātiskā ātrumkārba (vieglajiem auto nepārslēdzas zemāk par 4000 apgriezieniem, tā ka bez pastāvīgas motora rūkšanas braukt ir teju neiespējami), bet spoguļi ir pilnīgi bezjēdzīgi. Par grafiskajiem uzlabojumiem un satura papildinājumiem gan sūdzēties nevar.

Tiem, kam ir gana spējīgi dzelži, PC versija GTA V vizuālos standartus paceļ vēl līmeni augstāk, piedāvājot lielāku izzīmēšanas attālumu, pilnākas ielas, kā arī uzlabotus efektus un ēnas. Neskaitot tehniskos “apgreidus”, lielākais jaunievedums ir Rockstar Editor videoklipu redaktors. Spēles laikā iespējams ierakstīt un saglabāt līdz minūtei garus klipus (vai arī uzlikt, lai pastāvīgi raksta pēdējās 30 sekundes), kurus vēlāk var apstrādāt un apvienot. Iespējams palēnināt un paātrināt sevis izvēlētās daļas, pievienot dažādus filtrus un tekstu, pielikt mūziku vai izmantot spēles tā brīža audio (ieskaitot mikrofonā teikto). Ja klipā nelietojat pirmās personas skatu, tad var arī grozīt kameru un mainīt skata leņķus – mazliet nepatīkams ierobežojums. Rediģēšanas iespējas ir visai vienkāršas, taču radošākie noteikti mācēs izpausties, īpaši jau apvienojumā ar Director Mode, kurā iespējams veidot savas situācijas, izmantojot dažādus modeļus un priekšmetus. Gatavo projektu tad var renderēt un eksportēt. Te ir neliels testa ieraksts no ikdienišķas policijas pakaļdzīšanās:

Vēl viens PC versijas jaunievedums ir mazs, taču patīkams sīkums – iespējams izveidot savu radiostaciju, saliekot paša izvēlētus audio failus konkrētā mapē uz cietā diska. Var braukāt pa pilsētu, klausoties LevelUp podkāšus vai tamlīdzīgi izniekot savu laiku.

Kopumā Grand Theft Auto V PC versija ir tā pati lieliskā spēle, kuru pazīstam jau no 2013. gada, taču labāka nekā jebkad palielinātā kadru skaita, pielāgošanas iespēju un Rockstar Editor dēļ. Varētu vēlēties mazāk gaidīšanas tiešsaistes režīmā, uzlabotu pirmās personas skatu un lielāku integrāciju ar Steam platformu. Spēli var silti ieteikt visiem, kas to nekad nav mēģinājuši un kas ir garīgi pietiekami nobrieduši (nav nepieciešams vairāk ākstu Online režīmā, kas šauj visu, kas kustas).

Apskats sadarbībā ar

gta-v-kaste

Nosaukums: Grand Theft Auto V
Platformas: PS3, Xbox 360, Windows, PS4, Xbox One
Žanrs: Action-Adventure
Izstrādātājs: Rockstar North
Izdevējs: Rockstar Games
Iznākšanas datums: 14.04.2015. (PC versijai)

Apskats: Grand Theft Auto V (PC) Reviewed by on . Ir bijis jāgaida vairāk nekā pusotrs gads, jāpiedzīvo neskaitāmi pārcelti iznākšanas datumi, jāsaņem uzlabota spēles versija jaunajām konsolēm, taču beidzot tas Ir bijis jāgaida vairāk nekā pusotrs gads, jāpiedzīvo neskaitāmi pārcelti iznākšanas datumi, jāsaņem uzlabota spēles versija jaunajām konsolēm, taču beidzot tas Rating: 0

Komentāri (11)

 • jogurts

  Atklāti sakot nekādu atsķirību neredzu starp PC un PS4, Xbox One konsolēm, ja nu vienīgi kadru skaits sekundē.

  Autoram. Tu jūti līdzi tiem, kuri iegādājas GTA V uz konsolēm, kamēr es jūtu līdzi tiem, kuri iegādājās GTA V uz pc, ja jau ir spēlēts uz citām platformām.

  Lai nu kā, paldies par rakstu, un, manuprāt, nav vajadzības izvirzīt tik tiešu pc pārsvaru grafiskajā ziņā. Tas ir melts mūžam mūžos… Ir taču skaidrs, ka pc izskatās labāk, cik tad var nolikt konsoles, turklāt paši čīkst, kāpēc dažas spēles neiznāk un ilgi jāgaida.

  • Raitis

   Paldies par komentāru! Apskats ir konkrēti par Windows versiju, tāpēc arī uzsvars uz PC. Nav īsti runa par to, uz kuras ierīces spēle izskatās labāk, bet gan par to, ka ar samērā lētu PC var iegūt tikpat augstu grafisko līmeni kā konsolēm un saņemt citas priekšrocības, piemēram, bezmaksas daudzspēlētāju režīmu (nekāds PS+), modus, iespējas lietot kādu vien kontrolieri / peli vēlies, kā arī Rockstar Editor.

   Tagad, kad jaunākās konsoles arvien vairāk atgādina datorus, turklāt vēl vājus, iemeslu tās iegādāties, manuprāt, ir maz. Tā vietā var investēt labākā video kartē vai procesorā (lai gan 4 gadus vecs Intel i5 vēl aizvien ir vairāk nekā adekvāts). Diemžēl arī konsoļu ekskluzīvi pagaidām nav sevišķi pārliecinoši (ja neskaita Wii U).

   Tā kā 20 miljoni ir iegādājušies PS4, nav grūti saprast, kāpēc daudzi tā aizstāv konsoles. Skaidrs, ka ir grūti atvērt acis un paskatīties uz faktiem. Prieks, ka vēl ir iespējams konsoļu spēles iegādāties uz diskiem, kā arī aizdod un pārdot tās, bet, redzot, kādā virzienā lietas virzās, nebrīnīšos, ja arī šī priekšrocība drīz tiks nogriezta.

   Tas ir mans viedoklis par šo lietu. Visumā nav vērts strīdēties par tādiem sīkumiem, kura konsole vai dators ir labāki. Kāda starpība?

 • jogurts

  Tas tiesa, uz PS4, lai spēlētu daudzspēlētāju režīmu ir jāabonē PS plus, taču ik mēnesi tā sniedz arī bezmaksas spēles. Tas, ka iegādāsies līdzīgus dzelžus kādi ir PS4, nenozīmē, ka būs tādi pati kvalitāte. Ar konsoli man nav jāuztraucas, vai kāda spēle neies, turklāt neviens netiks apbižots, visiem būs vienādi vizuālais atainojums uz ekrāniem, kamēr uz pc citiem ultra, citiem low grafiskie parametri. Un ik gadu guldīt naudu jaunākajiem dzelžiem – absurds.

  Konsole ir domātas priekš spēlēm. Pasakoties konsolēm, Jūs ar savu ūber kruto dzelžaino pc varat spēlēt tādas spēles kā GTA V. Bez konsolēm, visticamāk, tas nebūtu iespējams, jo uz pc ļoti daudz lietotāji iegūst spēles nelegāli. Maz nopelna.

  Negribētos Tev piekrist, ka PS4 vai pat Xbox One ir tehniski ir vājas. Tās vēl tikai uzņem apgriezienus. Ne velti PS4 galvenais arhitekts Marks Sernijs apgalvoja, ka pilnu PS4 potenciālu izmantos tikai pēc trīs gadiem. Un runājot par ekskluzīvajiem, pēc tava teiktā, nospriežu, ka tā ir gaumes lieta. Ekskluzīvie uz Sony netrūkst.

  Raiti, neviens te negrasās strīdēties. Mēs vienkārši diskutējam un mūsu viedoklis atšķiras. Es tāpat kā tu izsaku savu viedokli. Bet ja pasaki “kāda starpība” tad reāli būtu labāk abi klusējuši un neko neteikuši.

 • jogurts

  Atvainojos, ka ne par tēmu, bet klau, kur pie joda ir pazudis levelup komanda? Sākat nedaudz pietrūkt 😀 Ceru, ka visam šitam nav pielikts punkts?

 • Your_Name

  Eeeeeeeeeeeew, te kāds ir???

 • Tas_tur

  Nop, visi beigti. Tā šķiet.

 • Tas_tur

  Eu, pat WASD ir reanimēts. Saņematies taču.

  • Raitis

   Nezinu par pārējiem biedriem, bet spēlēju maz un ne jaunākās spēles, tā ka man nav nekā vērtīga, ko šeit rakstīt, bet, ja to darītu, tad droši vien strike.lv, nevis te. Tas saits šķiet šobrīd Latvijā aktīvākais. Man kā lasītājam nepatīk, ka regulāri jāseko līdzi tam, kas notiek vairākās lapās, tā ka būtu tikai priecīgs, ja visi savāktos un kaut ko darītu vienā vietā. Lai LevelUp pagaidām paliek kā arhīvs.

 • jogurts

  Skumji to dzirdēt Raiti, sākotnēji es personīgi levelup uzskatīju par vislabāko videospēļu portālu Latvijā, jo Jūsu raksti tiešām bija kvalitatīvi. Pat varētu teikt, profesionāli. Žēl, ka komanda izjukusi un pat Tev nav ne jausmas, kur visi pazuduši. Varu tikai novēlēt Dāvim, Svenam, Matīsam un arī Tev veiksmi, lai viss iecerētais izdodas! Turklāt es arī piekrītu, ka Latvijā tiešām vajadzētu vienu videospēļu portālu, kurā mēs visi arī savāktos, nevis kā maza atdalīta grupiņa tik skaidra par vairākiem video spēļu portāliem. Strike.lv varētu būt tā īstā vieta, kaut gan konsoles.lv arī kaut kas notiek.

 • Fireskelet

  Sveiki puiši! Kur esat palikuši? Kā iet? Kas jauns? Varbūt kādu podkasi veco laiku vārdā 😀 Sen neesat dzirdēti !

 • bedrulogs

  R.I.P.

scroll to top