Apskats: The Beginner’s Guide

2015. gada 11. oktobris 16.48 Autors: 3 komentāri

bg_title

Šis raksts varētu šķist kā izmisīgs mēģinājums atdzīvināt kaut ko, kas jau sen ir miris.

Apskatītā versija: Linux

Ar “sen mirušais”, protams, domāju LevelUp lapu, bet, par laimi vai nelaimi, šis nav tas gadījums. Par The Beginner’s Guide (turpmāk BG) ir vērts rakstīt ne tikai tāpēc, ka tā ir nesen iznākusi, bet arī tāpēc, ka tā ir uzmanības vērta spēle. Ja esat par to dzirdējuši, tad, visticamāk, tādēļ, ka to ir izstrādājis tas pats cilvēks, kurš radīja daudzu, ieskaitot mūsu, augsti slavēto The Stanley Parable.

bg_02BG var likt tajos pašos rāmjos, kuros atrodas Gone Home un Dear Esther – proti, spēle ir t. s. “staigāšanas simulators”. Viss, ko tajā var darīt, ir staigāt, palēkties un reizēm mijiedarboties ar apkārtējo vidi. Atšķirībā no abiem iepriekšminētajiem žanra paraugiem BG nav jāiedziļinās pasaules un priekšmetu detaļās (protams, katrs var mēģināt saskatīt kaut ko dziļāku), telpās nav izmētātas mantas, kuras aplūkot tuvāk. Tā vietā informācija tiek pasniegta citādāk.

Izstāstīt par BG pārāk daudz nozīmētu to izbojāt lasītājiem, tāpēc tikai aptuveni izklāstīšu, kā viss notiek. Aptuveni 90 minūtes ilgais stāsts ir sadalīts padsmit līmeņos, kas ir pasniegti kā izstrādātāja drauga radītas, taču plašāk pasaulei neizrādītas spēles. Par spēlēm tās nosaukt ir grūti, jo lielākā daļa ir vien iesāktas, dažās minūtēs izejamas idejas, kuras diez vai vairums cilvēku uzskatītu par uzmanības vērtām pašas par sevi. Parasts līmenis sastāv no, piemēram, pāris koridoriem, dažām interaktīvām lietām un kādas savādas domas (neko priekšā neteikšu; jāredz pašiem).

BG ietvertajām spēļu idejām kaut kādu sakarību sniedz izstrādātāja ierunātie komentāri. Tajos tiek pausts viedoklis par to, ko katrs līmenis nozīmē un kā autors tajā brīdī varēja justies, un tiek stāstīts par darbu tapšanas vēsturi. Lai cik arī pieticīga nebūtu grafika, mūzika un skaņas efekti tādi nav, jo galvenokārt tie veido spēles atmosfēru un dažreiz pat piešķir kustību parādībām, kas netiek vizuāli animētas. Labs piemērs ir viens no līmeņiem, kas ir ieturēts kosmosa stacijas stilā – audio rada tādu spriedzes ilūziju, ko būtu grūti iedomāties no tik statiskas un garlaicīgas vides. Arī izstrādātāja komentāri ir pasniegti ļoti prasmīgi – pat neliekas, ka viņš visu lasītu no lapas.

bg_03Tātad BG ir pusotrā stundā pabeidzams brīnums, kas stāsta par kāda mistiska izstrādātāja jocīgajām spēlītēm. Par to naudu taču var piedzerties līdz komai, tad varbūt nenosmakt savos vēmekļos, neizkrist pa logu vai neaizmigt sniegā! Tāpat par 9 eiro var uz akciju paķert kārtējo AAA superhitu, kas daudz neatšķiras no iepriekšējā, lai varētu spēlēt kopā ar saviem virtuālajiem draugiem! Protams, šādai auditorijai BG diez vai patiktu, taču, manuprāt, viņi no spēles iegūtu visvairāk (ja izturētu līdz beigām). Kādēļ? Tādēļ, ka spēle liek aizdomāties par to, kāpēc ikdienā izvēlamies darīt dažādas lietas un ko no tā iegūstam. Ideja pati par sevi nav nekas jauns, bet kāds par to var uzzināt pirmo reizi, tāpēc doma vērtējama pozitīvi.

Ja vēlaties uzspēlēt kaut ko neparastu un, iespējams, saprast sevi labāk, ir vērts izmēģināt The Beginner’s Guide.

bg_logo

Nosaukums: The Beginner’s Guide
Platformas: Windows, Mac, Linux
Žanrs: Adventure, Indie
Izstrādātājs: Everything Unlimited Ltd.
Izdevējs: Everything Unlimited Ltd.
Iznākšanas datums: 01.10.2015.

Apskats: The Beginner’s Guide Reviewed by on . Šis raksts varētu šķist kā izmisīgs mēģinājums atdzīvināt kaut ko, kas jau sen ir miris. Apskatītā versija: Linux Ar "sen mirušais", protams, domāju LevelUp lap Šis raksts varētu šķist kā izmisīgs mēģinājums atdzīvināt kaut ko, kas jau sen ir miris. Apskatītā versija: Linux Ar "sen mirušais", protams, domāju LevelUp lap Rating: 0

Komentāri (3)

  • Ekings

    Paldies Raiti par rakstu un vismaz par info, ka levelup ir dzīvs! :) Būtu forši dzirdēt kādu podkāsi, es vismaz vēlētos dzirdēt no kārtējo joku un stāstu daļu.

  • jogurts

    Beidzot kas jauns un svaigs levelup! Paldies Raiti, ka neatstāj šo lapu vēl “mirušāku” :D. Interesants raksts, un šķiet, ka šī spēle būs jāiemēģina – vēlos izmēģināt kaut ko neparastu =]

  • Tas_tur

    Oho. Iemetu aci lai ierakstītu ‘RIP in pepperoni’ kāda raksta komentāros, bet jauns raksts parādijies! Nu ko, tagad laikam būsim apmierināti ar rakstu mēnesī.

scroll to top